KONTAKTAI

TELEFONAS:   +37060530228

EL-PAŠTAS:   [email protected]

Kas yra pastatų sandarumo testas?

Sandarumo testas – tai tyrimas, padedantis nustatyti pastato sandarumo lygį ir konkrečias nesandarias vietas. Ši procedūra laikoma viena svarbiausių ir būtinų pastato kokybės rodiklių, nes atskleidžia kiekvienam svarbią informaciją – kiek teks mokėti už šildymą žiemą. Taip pat sandarumo testas parodo, ar pastatas yra ekonomiškas ir ar užtikrins kokybiškas gyvenimo sąlygas.

Nuo 2016 m. lapkričio 1 d. visoje Lietuvoje galima projektuoti ne mažesnės nei energinės A klasės gyvenamuosius namus, kuriuos norint sertifikuoti, yra privalomas sandarumo testas.

Pagrindinis techninis standartas, kuriuo vadovaujamasi atliekant sandarumo testą – „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“. Remiantis šiuo standartu, pastato C, B, A, A+ arba A++ energinio naudingumo klasės pastatai (jų dalys) turi būti suprojektuoti taip, kad jų sandarumas atitiktų LST EN ISO 9972:2015 sandarumo bandymo sąlygų reikalavimus.

Labai svarbu žinoti, sandarumo testas dėl pastato energinio sertifikavimo turi būti atliekamas tik baigus visus statybos darbus, kurie gali pabloginti pastato sandarumo rodiklius.. Norint, kad sandarumo testas atskleistų realią situaciją, reikia, jog pastate būtų baigti tam tikri statybos darbai, t. y. įrengtos vėdinimo sistemos, sienose išpjautos rozečių skylės bei sumontuotos gipso kartono lubų tvirtinimo detalės. Kitaip tariant sandarumo testas bus efektyvus tik atliekant jį iki galo baigtame statyti pastate.

Be sandarumo testo ir be Europos Sąjungos standartus atitinkančių rezultatų šiuo metu negalima gauti naujo namo energinio naudingumo sertifikato. Tai reiškia, kad nė vienas namas be sertifikato negali būti sėkmingai priduotas Valstybinei komisijai.